Idealne miejsce

na wakacje w Chłapowie!

Chłapowo i okolice

Chłapowo i okolice

Chłapowo to leżąca tuż za Władysławowem wieś kaszubska. Jest to wymarzone miejsce dla ludzi, którzy doceniają spokój, kontakt z przyrodą i pasjonują się historią, a czysta i szeroka plaża zachwyci każdego.

Nadmorską część Chłapowa obejmuje Nadmorski Park Krajobrazowy o łącznej powierzchni 18 804 hektarów. Teren ten pozostając poza ingerencją człowieka stanowi w pełni naturalne środowisko. Chronione gatunki roślin i zwierząt, malownicze krajobrazy i wyjątkowy wąwóz to elementy dziewiczej przyrody, która nie zmieniła się od wieków. Największą atrakcją i najbardziej malowniczym zakątkiem Nadmorskiego Parku Krajobrazowego jest Wąwóz Chłapowski zwany przez Kaszubów Rudnikiem albo Rudnikowym Żłobem.

Wąwóz Chłapowski oddalony jest od naszego kempingu około 200 m. Wzdłuż północnej granicy Chłapowa rozciąga się plaża z wysokim klifem. Szczególnego uroku dodają plaży urozmaicone dojścia nad morze, od szerokich zejść po schodach, do wąskich ścieżek rybackich i malowniczego Wąwozu Chłapowskiego.

Latarnia Morska w Rozewiu jest udostępniona turystom do zwiedzania. Oddalona jest od naszego kempingu około 3 km. Park Linowy w Cetniewie oddalony jest od nas około 1 km w kierunku Władysławowa. To bardzo ciekawa oferta spędzania wolnego czasu. Składa się z rozpiętych na różnych wysokościach tras pomiędzy drzewami: lin, drabinek, mostków, platform itp.. Trasy posiadają różny stopień trudności, który dobiera się stosownie do kondycji i umiejętności osób korzystających z tej formy rekreacji.

Port Władysławowo oddalony jest około 3 km od kempingu. Jest to typowy port rybacki. Latem organizowane są rejsy po Bałtyku dla turystów. Fokarium na Helu. Ciekawa atrakcja turystyczna dla dzieci, jak również dla dorosłych. W okolicy znajdują się liczne trasy rowerowe. W dalszej okolicy zachęcamy do zwiedzania Trójmiasta: Gdyni, Sopotu i Gdańska oraz Łeby.

Pobliskie ścieżki rowerowe:

1. Swarzewo-Krokowa 6 km
2. Nadmorska ścieżka rowerowa 10 km
3.Trasa rowerowa "Szarych Mnichów" 12 km
4. Ścieżka przyrodnicza Żyzne Lasy z Orlicą 26 km
5. Niebieski szlak turystyczny 34 km
6. Szlak rowerowy Rumia-Reda-Wejherowo 31 km